Img


Oferta w zakresie pokazów Capoeira Ruda Śląska

Kontakt w sprawach pokazów -Opiekun sekcji
NA NASZE WYSTĘPY WYSTAWIAMY FAKTURY VAT!

Jak sprawić by organizowana przez Państwa impreza na długo pozostała w pamięci jej uczestników (widzów)?
Oferujemy wsparcie działań rozrywkowych - poprzez pokazy grupy reprezentującej brazylijską sztukę walki połączoną z akrobatyką, tańcem i śpiewem - Capoeira, na różnego rodzaju eventy i wydarzenia.

Naszym celem jest urozmaicenie organizowanych przez Państwa imprez, wzbudzenie zainteresowania i zachwytu wśród ich uczestników (widzów).
Czas pokazu obejmuje ok. 30 minut z możliwością skrócenia lub wydłużenia wg Państwa życzenia. Liczba uczestników to ok. 15 osób. Całe widowisko można podzielić na 3 części - bądź wybrać jedną z nich - w zależności od charakteru i scenariusza imprezy.

Część I:
Tradycyjna Capoeira - łączy elementy walki, ewolucji akrobatycznych, tańca oraz muzyki i kultury brazylijskiej. Gra/walka Capoeira odbywa się zwykle w kole utworzonym z Capoeristas zwanym "roda". Jest to bardzo dynamiczne widowisko. Szybkie tempo gry i częste zmiany zawodników powodują stale rosnące zainteresowanie publiczności. Pokazowi towarzyszy gra na instrumentach brazylijskich takich jak: berimbau, atabaque, pandeiro.
Na życzenie organizatora imprezy prowadzimy również konkursy dla publiczności, podczas których ochotnicy naśladują ruchy charakterystyczne dla sztuki Capoeira. Ponadto oferujemy wspólną nauka jednej z popularniejszych pieśni Capoeira wraz z widzami.
Czas trwania : ok. 12 minut

Część II:
Capoeira współczesna - Tradycyjna muzyka Capoeira połączona z muzyką współczesną, odtwarzana z płyt CD. Część bardziej żywiołowa, więcej szybszych, obrotowych kopnięć i akrobatyki.
Czas trwania: ok. 10 minut.

Część III:
Solówki - Uczestnicy (Capoeristas) wykonują elementy solowe do współczesnej muzyki Capoeira. Inaczej mówiąc, "popisują się" swoimi umiejętnościami w Capoeira. Bardzo dużo akrobatyki, obrotowych kopnięć, wyskoków.
Czas trwania: ok. 8 minut.

Możliwe elementy pokazu do dodania:

- Samba - brazylijski taniec, (zależy od ilości dziewczyn biorących udział w pokazie.) Jest to tradycyjna forma samby karnawałowej w "roda" (kole), wykonywana przy bardzo rytmicznych i energicznych piosenkach łatwo wpadających w ucho.

- Batucada - Zespół perkusyjnych instrumentów brazylijskich, grających na żywo szybko i energiczną muzykę do Samby, Samby Reggae. Charakteryzuje się bardzo głośnym brzmieniem nawet podczas pokazów na otwartym terenie. Idealny podczas wszelkiego rodzaju parad i festiwali do nadawania rytmu biegu/marszu, tempa pracy bądź tworzenia rytmicznej muzyki.

Nasza grupa jest po to, aby spełniać Państwa marzenia o niepowtarzalnym evencie, bankiecie, konferencji, festynie bądź innego rodzaju imprezie.