Img


Estagiario Boxexa
Sebastian Pontus

Od młodzieńczych lat zafascynowany sztukami walki. Pierwsze kroki stawiał we wschodnich stylach wciąż szukając tego najbardziej fascynującego. Dalej przeszedł do treningów zapasów w stylu wolnym zdobywając pierwsze osiągnięcia w swojej kategorii wagowej. Po pierwszym kontakcie z Capoeira w 2003 roku zdecydował porzucić wszelkie dotychczasowe treningi by skupić sie właśnie na tej sztuce.
Swoją pasję zaczął rozwijać w nowo-powstałej grupie Oficina da Capoeira w Rudzie Śląskiej. W 2007 roku wraz z innymi grupami przeszedł do grupy Mundo Capoeira, by tam w dalszym ciągu szlifować swoje umiejętności. Uczestniczył w wielu warsztatach Capoeira na terenie Polski a także Semana Cultural na Ginga da Capoeira w Belgii czy Niemczech.
W 2009 roku otrzymuje uprawnienia instruktorskie, wydane przez Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach. W tym także roku zaczyna swoje zaangażowanie w pracę na rzecz grupy organizując zjazdy, warsztaty i pokazy .Jednocześnie jest to okres, w którym ćwiczy też pod okiem brazylijskiego mistrza Mestre Dende.
W sierpniu 2010 roku jest uczestnikiem warsztatów Grupo Capoeira Nagô w Wolfsburgu po których rozpoczyna swoją działalność w ramach Grupo Capoeira Nagô Polonia w Rudzie Śląskiej. W tym samym roku uzyskuje uprawnienia pedagogiczne pozwalające na pracę z dziećmi.
W listopadzie 2011 roku jest członkiem spotkania Ecountro de Iande Capoeira Instrutores w Hiszpanii. Jeszcze w grudniu tego samego roku jest także gościem podczas Eventu grupy Origem da Bahia we Frankfurcie w Niemczech. W tym samym roku jego uczniowie otrzymują też pierwsze tytuły mistrzowskie w zawodach Capoeira.
W listopadzie 2012 roku, podczas Open Silesia Capoeira Festival brazylijski Mistrz, Contra Mestre Au przyznaje mu stopień Graduado. Dwójka jego wychowanków otrzymuje też najwyższe stopnie Capoeira w gradacji dziecięcej w Polsce.
W marcu 2014 roku wraz z częścią swojej grupy rozpoczyna formację Batucada Ruda Śląska, tworząc muzykę brazylijską i organizując warsztaty i pokazy Samby brazylijskiej.
W czerwcu 2015 roku otrzymuje kolejny stopień instruktorski - Monitor. W grudniu tego samego roku wraz z Instrutorem Louco, Instrutorem Virus oraz wszystkimi uczniami postanawia odejść z grupy Capoeira Iande by rozpoczać współtworzenie Międzynarodowej marki Capoeira Arue w Polsce. Jest organizatorem corocznych Open Silesia Capoeira Workshop w Rudzie Śląskiej.
Prywatnie szczęśliwy mąż, pedagog, nauczyciel j. angielskiego i kształcenia zintegrowanego, wychowawca w męskiej szkole niepublicznej w Katowicach.